top of page

TUBA SÖNMEZÖZ

tubasonmezoz.jpg

1981 yılında Bursa’ da doğdum. Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Fotoğrafçılık maceram, 2002 yılında aldığım Nikon F55 makinem ile başladı. İlk portfolyomu, proje ödevi olarak hazırladığım, Şahin Deresi Kanyonu' nda çektiğim fotoğraflar ile oluşturdum. Üniversitenin fotoğrafçılık kulübünde Orhan Cem Çetin, Murat Germen gibi başarılı fotoğrafçıların derslerine, atölyelerine ve sergilerine katılıp kendimi geliştirdim. 2005 yılında evlendim. 2009' da kızım Begüm 2016' da ise oğlum Emre aileye katıldı. Halen İzmir Urla'da bebek, çocuk ve aile fotoğrafçısı olarak hizmet veriyorum.

 

Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, board sporlarını (kaykay, snowboard vb.), paraşüt ile atlamayı, tırmanmayı, müzik dinlemeyi, ailem ve arkadaşlarım ile vakit geçirmeyi seviyorum. Ne kadar çok yeni yer görüp yeni keşifler yaparsam o kadar yaratıcı olacağıma inanıyorum. Fotoğrafçılığa başlamam bu keşif yolculuğunda yaşanan her anı unutulmayacak 

hatıralara çevirme isteğinden doğdu. Benim için fotoğraf çekmek paraşüt ile atlamak kadar heyecanlı, müzik dinlemek kadar duygulu, dünyayı dolaşma kadar ilham verici, verdiği keyif ise tartışılmaz. 

Almış Olduğum Eğitimler;

- Ayça Oğuş - Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi

- Mariya Yılmaz - Dış Mekan Fotoğrafçılık Eğitimi

- LjHollaway Photography - Online Fotoğraf Düzenleme Eğitimi

- Elena Shumilova - Online Fotoğraf Düzenleme Eğitimi

Düzenlediğim Atölyeler;

2019 Yılında 2 Kez; Doğa'nın Çocukları Dış Mekan Fotoğrafçılık Atölyesi.

İletişim: www.tubasonmezoz.comInstagram: tubasonmezoz

bottom of page