top of page

SEDA ERDOĞAN

Seda2k.jpg

1983 istanbul doğumluyum.

Şu anki mesleğimle hiç alakası olmayan Kamu Yönetimi bölümünden mezunum. Ece ve Ela yaşlarında dünya tatlısı iki kızım var.

Fotoğrafçılığa 2012 yılında büyük kızımın doğumundan sonra artık bankada çalışmak istemediğimi anladığımda başladım.

Tamamen amatör olarak arkadaşlarımın düğünlerini çekmeye çalışma serüvenim, onlar hamile kalınca doğumlarını çekme şekline geçiş yaptı ve bir anda kendimi doğum çekimlerinde buldum.

Derken onların yenidoğanlarını da çekmeliyim diyerek bir kaç minik aksesuarla ev ev dolaşıp tüm arkadaşlarımın bebeklerini çeker oldum.

Bu çekimler bana çokça deneyim kazandırdı.

Arkadaşlarımın ve ailemin de beni cesaretlendirip ‘’Yeter artık Seda bunu ticari iş olarak yapmalısın, fotoğraflarına bayılıyoruz’’ şeklinde verdiği gazlardan sonra 7 yıllık ticari portföy yönetmenliği şube kariyerimi yakıp, istifamı basıp, yepyeni bir yolculuğa adım attım.

İyi ki de attım.

Kurumsal hayattan koşarak kaçanlar kervanına korkarakta olsa ben de katılmış oldum.

 

Meslek değiştirmenin hele ki yeni doğum yapmış ve minicik bebeğiniz kucağınızdayken hiç de kolay olmadığını itiraf etmeliyim. Nasıl oldu derseniz de 'uyumayarak' diyebilirim.

 

Şimdilerde Başakşehir'de kendime ait minik, şirin, bahçe katı stüdyomda yenidoğan, bebek, 1 yaş, hamile çekimleri , hastanelerde ise doğum ve odada aile çekimleri yapmaktayım.

Kendimi geliştirmeye çalışma serüvenime halen devam ediyorum. Kimi zaman online eğitimler alıyorum, kimi zaman yeni bir konuyu sabahalara kadar araştırıyorum.

Bu arada uluslararası yarışmalara da fotoğraflar gönderdim ve bir takım ödüller de aldım. (Yanaklarım kızararak yazıyorumdur.)


Ve artık kendi stüdyomda bire-bir yenidoğan fotoğrafçılığı eğitimi de vermekteyim. Bunca yıldır öğrendiklerimi paylaşmanın zamanı gelmişti.

Bebekleri, çocukları, bildiklerimi meslektaşlarımla paylaşmayı ve her gün yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorum.

 

Benim için her yeni gün, yeni insanlar ve yeni sohbetler demek. Bir gün bu satırları okuyan sizle de tanışmayı çok isterim. Görüşmek dileği ile…


 

www.sedaerdogan.com

Aldığım Eğitimler: 

40 Haramiler Temel Fotoğrafçılık (2009)                                

40 Haramiler İleri Fotoğrafçılık Eğitimi (2012)                        

Ayça Oğuş Doğum Fotoğrafçılığı Eğitimi (2011)

Beyza Sultan Durna Photoshop ve Albüm Tasarım Eğitimi

Maneki Neko Işıklandırma Teknikleri Eğitimi (2012)                

Luisa Dunn Newborn Workshop-London (2017)  

bottom of page