top of page

BURCU ERTUR

BurcuErtur.jpg

2003 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ‘Karşılaştırmalı Edebiyat’ bölümü öğrenciliğine hak kazandığımdan beri attığım adımların hep bir anlamı oldu. Hayatımın her bir evresinde, zamanıma, bilincime, eylemlerime hep farklı disiplinler ekleyerek, farklı deneyimlerle kendimi harmanlayarak yaşamayı tercih ettim.

Dinlediğim müzik, okuduğum kitaplar, izlediklerim, gördüğüm şehirler, ülkeler, tanıdığım insanlar, her zerresi çoğul anlamlar kattı kimyama. Hiç tek taraflı düşünmeyi sevmedim, her zaman karşı bir duruşum oldu olaylara, hep bir muhalif tavrım. Bu sebepten dolayı okuduğum bölümümle, birikimimle ilgili bir mesleği tercih etmediğim için ailem çok şaşırmadı bana. Hep, olanın farklısı, olanın fazlası hayallerimi süsledi.

2008 yılından bu yana doğum fotoğrafçılığı yapıyorum. Annesinden, babasından önce gördüğüm, hayata mucizevi bir şekilde gözlerini açan binlerce bebeğim oldu, binlerce masum, minik beden ve pırıl pırıl ruh…

2016 yılından itibaren de İstanbul’da kurduğum minik bebek/çocuk stüdyomda çok tatlı misafirler ağırlıyorum.

Özet olarak ben tüm gerçekten yaşanan anların, özel günlerin, mutluluğun, toplaşmaların, kahkahaların, ev halinin, en çok da doğal bakışların, doğal duruşların, detayların fotoğrafçısıyım..

Dünya üzerinde bu kadar keyif alarak yapacağım başka bir mesleğin olmadığına inanarak, gücümün sonuna kadar bu hizmeti verme hayaliyle, tüm okuyanları selamlarım…

bottom of page